• Súťaže vo Velkém Meziříčí

Dňa 15.5.2024 sme sa so žiakmi zúčastnili baristickej a barmanskej súťaže v našej partnerskej škole vo Veľkom Mezitici. Žiaci získali nové skúsenosti a zručnosti počas súťaže a boli ocenení diplomami.

• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Športový deň 2024

Dnes si naši žiaci v rámci športového dňa zmerali sily v rozličných športových disciplínach.  Záverečnou opekačkou sa s nami zároveň rozlúčili aj naši maturanti. Žiaci kombinovanej formy štúdia v odbore podnikanie v remeslách a službách si taktiež  posledný deň štúdia spríjemnili milou športovou aktivitou. Želáme im veľa šťastia pri zelenom stole.

• Odborná exkurzia v čistiarni odpadových vôd v Šuranoch

10. mája sme so žiakmi absolvovali odbornú exkurziu v ČOV Šurany. Žiaci sa mali možnosť vidieť mechanicko-biologický spôsob čistenia odpadových vôd.

• Dovybavenie multimediálnej učebne

Vďaka prostriedkom poskytnutým Ministerstvom školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR na digitálnu transformáciu vzdelávania sme dovybavili multimediálnu učebňu na našej škole. Zakúpili sme vizualizéry, laserovú gravírovačku, 3D tlačiareň a tlačiareň na jedlé oblátky. Sme si istí, že učebné pomôcky budú prispievať k zvyšovaniu digitálnych a aj iných zručností 21. storočia.
  • Po stopách Antona Bernoláka

9. mája sme sa so žiakmi vydali po stopách Antona Bernoláka. Naša prvá zastávka bola v Múzeu Jána Thaina v Nových Zámkoch, kde sme si prezreli celé múzeum a najmä expozíciu venovanú Antonovi Bernolákovi. Celú prehliadku nám spríjemnila sprievodným slovom lektorka múzea. Žiaci získali veľa nových zaujímavých poznatkov z našej histórie. Ďalšími zastávkami boli pamätník Antona Bernoláka a kaplnka Najsvätejšej Trojice, kde je náš kodifikátor pochovaný.

Poslali ste

• Športovec mesta Šurany za rok 2023

Žiaci našej školy prezentovali svoje zručnosti na slávnostnej recepcii konanej pri príležitosti vyhlásenia športovca mesta Šurany za rok 2023.

• Voľno udelené riaditeľom školy

Riaditeľ SOŠ gastronómie a služieb v Šuranoch Ing. Róbert Polák  týmto oznamuje, že v zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) udeľuje  na  25. a 26. apríla 2024 (štvrtok a piatok) riaditeľské voľno z organizačných  dôvodov.

• Cukráreň zatvorená

V čase od 2. mája bude prevádzka cukrárne v priestoroch dielní odborného výcviku na Slovenskej ulici v Šuranoch z technických dôvodov zatvorená.

• 22. apríl - Ďeň Zeme

Tento deň si žiaci našej školy spolu s vyučujúcimi i ďalšími zamestnancami školy pripomenuli tým, že pomohli vyčistiť areál Jazdiarne v Šuranoch.

• PALACINKA FEST ŠURANY 2024

• EURES

Ing. Ľubica Cibulová, EURES poradca, informovala našich žiakov o možnosti zahraničnej stáže v gastronomických zariadeniach v  Rakúsku a Grécku.

• 13. Požitavská výstava vín Šurany 2024

• Slávnostné ukončenie Barmanského kurzu 2024

• Juniorská torta roka 2024

na tému " Jarná nálada".

Zručnosť a svoj talent zúročili žiačky našej školy Sabina Valachová a Nikola Gaálová na 3. ročníku krajskej cukrárskej súťaže s medzinárodnou účasťou O juniorskú tortu roka 2024 s témou "Jarná nálada", ktorú organizovala Stredná odborná škola potravinárska v Nitre. V silnej konkurencii úspešne obsadili tretie bronzové miesto.

Gratulujeme im a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Tematická úloha žiakov tretieho ročníka učebného odboru cukrár

• BARMANSKÝ KURZ

V týchto dňoch prebieha na našej škole barmanský kurz. Veríme, že našim absolventom rozšíri obzor a zvýši uplatnenie na trhu práce. Všetkým účastníkom kurzu želáme veľa úspechov a jeho úspešné ukončenie.

• Ukážka prace žiakov prvého rocnika učebných odborov kuchár a čašník servírka

• Deň učiteľov 2024 - NSK Nitra

Dňa 25.marca 2024 sa v Koncertnej sále Župného domu oceňovali pri príležitosti Dňa učiteľov pedagogickí zamestnanci, riadiaci pracovníci a zamestnanci z výchovno-vzdelávacieho procesu z Nitrianskeho kraja. Ďakovný list z rúk predsedu NSK Ing. Branislava Becíka, PhD, prevzal pán riaditeľ Ing. Róbert Polák a pani učiteľka Mgr. Zuzana Hamalová. Srdečne blahoželáme.

• Flambovanie palaciniek v Zariadení sociálnych služieb JESIENKA - Šurany

strana: